Struktura Magii - Recenzja

Kształtowanie ludzkiej psychiki, czyli więcej niż NLP

Struktura magii

Ocena: dobra książka
Autorzy: Richard Bandler, John Grinder
Format: A5
Liczba stron: 344
Wydawnictwo: OnePress
Zobacz w sklepie »

"Struktura Magii" to książka napisana przede wszystkim z myślą o terapeutach. Został w niej bardzo dokładnie opisany jeden z podstawowych elementów NLP, a mianowicie metamodel, wywodzący się z dogłębnej analizy fascynujących rezultatów terapii rodzinnej Virginii Satir, którymi zainteresowali się Bandler i Grinder, tworząc NLP.

Książka bardzo rzeczowo i przejrzyście opisuje podstawy teoretyczne metamodelu, nawiązując do teorii gramatyki transformacyjnej, jak również podaje konkretne przykłady jego zastosowania.

Czytając "Strukturę Magii" poznasz dokładnie to potężne narzędzie docierania do ludzkich modeli rzeczywistości, odkryjesz także sposoby, dzięki którym będziesz w stanie przebudowywać te modele i wzbogacać je o nowe, lepsze możliwości wyboru.

Oprócz tego w książce zostały zawarte rzeczywiste zapisy sesji terapeutycznych, obrazujące wykorzystanie poszczególnych technik lingwistycznych, co pozwala je sobie jeszcze lepiej utrwalić i dokładnie przeanalizować.

"Strukturę Magii" polecam obowiązkowo wszystkim terapeutom oraz innym osobom, które zajmują się niesieniem pomocy i wsparcia innym ludziom.

Mimo iż książka dotyczy głównie terapii, czyta się ją bardzo dobrze i łatwo można przenieść poznane w niej techniki na inne obszary życia. Mogę więc śmiało zarekomendować jej lekturę każdemu pasjonatowi NLP i po prostu każdej osobie, która chce poprawić skuteczność swojej komunikacji i nauczyć się tak docierać do ludzi, aby w ich życiu zachodziły magiczne wręcz zmiany.