Bogaty albo biedny - Recenzja

Po prostu różni mentalnie!

Bogaty albo biedny

Ocena: lektura obowiązkowa
Autor: T. Harv Eker
Liczba stron: 161
Wydawnictwo: Studio Emka
Zobacz w sklepie »

Całkiem prawdopodobne, że osoba Harva Ekera nie jest Ci bliżej znana, ja również usłyszałem o nim całkiem niedawno.

Otóż ten Kanadyjczyk próbował przez wiele lat swoich sił w biznesie, jednak jego wyniki były mniej niż zadowalające. Wówczas właśnie postanowił zrobić wszystko, aby odkryć, co tak naprawdę różni ludzi bogatych od biednych.

No i cóż tu wiele mówić - udało mu się!

W ciągu zaledwie dwóch i pół roku doszedł od przysłowiowego zera do milionera i moim zdaniem właśnie to nadaje jego książce tak wielkiej mocy.

"Bogaty albo biedny" przedstawia to, co zdaniem Ekera jest istotą finansowego sukcesu ludzi, lub też leży u źródła ich finansowych niepowodzeń - jest to Wewnętrzny Schemat Pieniędzy, czyli sposób myślenia o pieniądzach, wynikający z wcześniejszego werbalnego zaprogramowania, modelowania (szczególnie zachowań rodziców) oraz konkretnych wydarzeń.

W tej książce Harv pomoże Ci odkryć Twój schemat, a co najważniejsze - zmienić go. W drugiej części poznasz 17 zestawów myśli o bogactwie, czyli sposobów myślenia ludzi bogatych. Konkretne i praktyczne ćwiczenia po każdej z nich pozwolą Ci przeprogramować się i zmienić na zawsze Twój sposób myślenia o pieniądzach.

Po lekturze tej książki z pewnością zaczniesz myśleć jak milionerzy.