Przekonuj i zdobywaj zaufanie w 90 sekund - Recenzja

Przekonuj i zdobywaj zaufanie

Ocena: lektura wyróżniająca
Autor: Nicholas Boothman
Liczba stron: 228
Wydawnictwo: MT Biznes
Zobacz w sklepie »

O tym, jak ważne w procesie komunikacji jest pierwsze wrażenie chyba nikogo nie muszę przekonywać. Często to właśnie pierwsze sekundy decydują o tym, czy proces komunikacji okaże się skuteczny i doprowadzi Cię do założonego celu.

Tym kluczowym sekundom poświęcona jest właśnie książka Nicholasa Boothmana. Autor bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu i wnikliwym obserwacjom zachowań ludzi, przedstawia najskuteczniejsze sposoby na wywarcie jak najlepszego pierwszego wrażenia.

Tematyka książki wychodzi daleko poza typowe dla NLP techniki dopasowania i budowania rapportu, autor radzi jak budować odpowiednią postawę i przygotować się konstruując unikalne przesłanie, które błyskawicznie zapadnie odbiorcy w pamięci.

Książkę czyta się bardzo przzyjemnie, gdyż zawiera dużo wciągających historii i przykładów z życia wziętych. Autor koncentruje się najczęściej na sytuacjach pierwszego kontaktu w świecie biznesu, gdyż właśnie na tym polu posiada największe doświadczenie.

Lekturę książki polecam każdemu, kto już przeczytał wszystko, co w NLP napisano o budowaniu pierwszego wrażenia i chce się dowiedzieć czegoś nowego, w szczególności ludziom biznesu.