Magia wystąpień publicznych - Recenzja

Magia wystąpień publicznych

Ocena: lektura wyróżniająca
Autorzy: Tad James, David Shephard
Liczba stron: 280
Wydawnictwo: OnePress
Zobacz w sklepie »

U najlepszych trenerów zaobserwować można fascynujące zjawisko - niewyczerpane pokłady energii. Ja sam, siedząc na sali szkoleniowej, po paru godzinach bywam zmęczony, a wybitni szkoleniowcy potrafią prowadzić trening wiele dni i cały czas funkcjonować na maksymalnych obrotach.

Jak oni to robią?

Dowiedziałem się tego z książki Tada Jamesa i Davida Sheparda "Magia wystąpień publicznych".

Nie była to jedyna rzecz, która mnie w tej lekturze pozytywnie  zaskoczyła.

Całkowitą nowością były dla mnie takie tematy, jak:

  • wzorzec charyzmy,
  • schematy komunikacji Virginii Satir,
  • style uczenia Bernice McCarthy (system 4MAT).

Wcześniej nie wiedziałem też, że pętle zagnieżdżone (ang. nested loops) pochodzą od Miltona Erickssona, myślałem, że to wynalazek późniejszy, a to jak się okazuje kolejny element świadczący o jego geniuszu.

Oczywiście w książce znalazłem również zagadnienia całkiem podstawowe, jak systemy reprezentacyjne, submodalności, dopasowanie. Autorzy nie zakładają żadnej wiedzy czytelnika o NLP, co sprawia, że jest to idealna lektura dla każdego, kto występuje publicznie, a dla trenerów pozycja obowiązkowa.

Wracając do energii...

Ćwiczenia, które mogą pomóc Ci zwiększyć jej poziom nawiązują do Huny, Tai Chi, jogi, i tak się  świetnie złożyło, że wydawca udostępnił cały rozdział z książki, który dotyczy właśnie energii. Możesz więc przeczytać go całkowicie za darmo: http://pdf.helion.pl/magnlp/magnlp-10.pdf